CZ I EN I DE

17 / srpen / 2016

S.r.o. podle Davida Fyrbacha prakticky a názorně

Právnickou literaturu obohatila nová publikace Společnost s ručením omezeným, kterou s Václavem Filipem napsal David Fyrbach. Ten nyní působí v advokátní kanceláři Feichtinger Žídek Fyrbach, která se specializuje na korporátní právo. Publikace poslouží jako praktický rádce pro všechny právní otázky, které jsou se společností s ručením omezeným spojené.

Už rozsah 616 stran dává tušit, že právní problematika je v oblasti „eseróček“ velmi obsáhlá. David Fyrbach pracoval dva roky na tom, aby ji v knize spolu s Václavem Filipem důkladně popsal. Nyní vychází v edici Právo prakticky u vydavatele Wolters Kluwer

 „Na trhu podobný typ publikace fakticky chybí. Na jednu stranu je praktická a obsahuje návody a vzory, na druhou stranu jde kolikrát dále než komentář a snaží se řešit problémy, na které naši klienti často v praxi narážejí,“ říká David Fyrbach.

Kniha provádí celým procesem založení, fungování i zánikem společnosti s ručením omezeným. Nabízí praktické tabulky a vzorová znění dokumentu. Věnuje se postavení a činnosti společníků, jednatelů, valné hromady, dozorčí rady a dalších orgánů. Detailně řeší také skládání účtů podle novely zákona o účetnictví účinné od 1. 1. 2016 a popisuje změny výše vlastního kapitálu společnosti.

David Fyrbach zdůrazňuje význam nastavení podmínek při založení společnosti.

„Uzavření společenské smlouvy je zásadní a důležitý krok, nejde o žádnou formalitu. Co se zdá při založení a investici do základního kapitálu ve výši pár desítek tisíc jako nepodstatné, je v situaci, kdy má společnost po letech milionovou hodnotu a společníci mají jiné představy o budoucnosti, zcela zásadní,“ upozorňuje Fyrbach.

Publikace je tedy určená nejen právníkům, ale všem, kteří podnikají ve společnosti s ručením omezeným nebo se k tomu teprve chystají. Koupit ji lze zde