CZ I EN I DE

9 / listopad / 2022

Úspěšné transakci v hodnotě 200 milionů korun předcházelo 9 měsíců příprav a zevrubné strukturování nabídky. Díky sjednanému akvizičního úvěru, následnému přerozdělení akcií a také proměně managementu vstupuje GPD Holding do další byznysové éry.

Management buy-out je jedna z možností, jak i v rodinných firmách vyřešit následnictví a budoucnost byznysu

Manažerský odkup společnosti neboli Management Buy-out (MBO) je forma akvizice společnosti, kdy...

celý článek >>>

15 / červenec / 2022

Brněnské Kentico získává zahraniční kapitál a odděluje divizi Kontent.ai s miliardovou investicí, na M&A transakci se významnou měrou podíleli Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti 

Hned dva specializované týmy odborníků z advokátní kanceláře Feichtinger Žídek Fyrbach pod vedením partnerů Davida Fyrbacha a Petra Žídka kromě podílu na transakčním procesu zajišťovaly také odštěpení divize do samostatné společnosti a celou řadu souvisejících změn. Brněnská...

celý článek >>>

3 / květen / 2021

Pokračujeme v přípravě a aktualizaci vzorové smluvní dokumentace pro našeho dlouholetého klienta v oblasti IT, společnost Kentico 

Letos jsme připravili servisní smlouvu a smlouvu pro klientův partnerský program. V přechozích letech jsme pro Kentico vytvořili komplexní smluvní dokumentaci od licenčních smluv a obchodních podmínek až po pravidla programu technologického partnerství a informace o zpracování osobních údajů. Klient na jejím základě dodává...

celý článek >>>

19 / březen / 2021

V březnu jsme dokončili restrukturalizaci skupiny společností klienta z oblasti zpracovatelského průmyslu. Hodnota transakce činila cca 90 milionů korun. Restrukturalizace spočívala ve vyčlenění správy majetku a sdílených služeb do nově založených společností. Zvolenou formou restrukturalizace byly dva nepeněžité příplatky mimo základní kapitál, jejichž předmětem byly části klientova obchodního závodu. Transakci jsme provedli v úzké spolupráci s klientem,...

celý článek >>>

27 / leden / 2021

Náš dlouholetý klient z oblasti energetiky se rozhodl vydat korporátní dluhopisy ve výši 1 miliardy korun. Provedli jsme ho procesem přípravy základního prospektu, který byl letos v lednu úspěšně schválen Českou národní bankou. V současné době byly zahájeny prvé dvě emise ve výši 70 a 40 milionů korun.

Právní poradenství zastřešil David Fyrbach, advokát a vedoucí partner pražské pobočky zodpovědný za oblast kapitálových trhů, fúzí a akvizic.

 

Zvažujete...

celý článek >>>

20 / duben / 2020

Již třetí rok po sobě byla naše advokátní kancelář zařazena v prestižním mezinárodním žebříčku Legal 500 mezi doporučované firmy v oblasti TMT (technologie, média a telekomunikace). Hodnotitelé kromě jiného vyzdvihli naši schopnost porozumět skutečným potřebám klienta a perfektní znalosti regulace ochrany osobních údajů.
Letos jsme se navíc dostali i do žebříčku Chambers Europe. Obě tato hodnocení se budeme snažit obhájit. Vážíme si zařazení do obou...

celý článek >>>

17 / březen / 2020

Naše advokátní kancelář byla v prestižním mezinárodním žebříčku Chambers Europe zařazena mezi uznávané právní firmy v oblasti TMT (technologie, média a telekomunikace). Jedná se už o druhé takové ocenění po žebříčku Legal500, ve kterém byla naše specializace na TMT uvedena hned dvakrát po sobě.

Věříme, že dvě ocenění nejsou náhoda, a děkujeme našim domácím i zahraničním klientům z řad IT firem za projevenou důvěru.

celý článek >>>

28 / květen / 2019

Nejvyšší správní soud potvrdil naše stanovisko, že Finanční úřad neoprávněně vyměřil daň z nemovitostí převáděných po skončení finančního leasingu. Finanční úřad rozšířil podmínky, za nichž může daň vyměřit, a svůj postup hájil pozdější změnou zákona. Na základě naší žaloby shledal správní soud tento výklad protizákonným a rozhodnutí Odvolacího finančního ředitelství zrušil. Případ řešili Lucie Změlíková a Jiří Feichtinger.

celý článek >>>

20 / květen / 2019

Naše advokátní kancelář byla v prestižním mezinárodním žebříčku Legal 500 druhý rok po sobě zařazena mezi doporučované firmy v oblasti TMT (technologie, média a telekomunikace). Hodnotitelé vyzdvihli množství IT společností, kterým partner kanceláře Petr Žídek v uplynulém roce poskytoval poradenství ve věcech smluvních a ochrany osobních údajů. Oslovení klienti ocenili vynikající znalosti našich právníků v oblasti IT a právní regulace. Vážíme si...

celý článek >>>

17 / duben / 2019

Dne 9.4.2019 se v Brně uskutečnil seminář před rozhodci – průběh a rozhodčí nálezy – a reflexe v rozhodovací praxi soudů seminář pro soudce a rozhodce, kterého se zúčastnil náš advokát a rozhodce Mgr. David Fyrbach LL.M.

celý článek >>>

17 / září / 2018

Do brněnské kanceláře dnes nastoupila nová koncipientka Mgr. Dominika Moťková. Dominika je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity s praxí koncipientky přes 1,5 roku a hovoří anglicky a španělsky

celý článek >>>

20 / srpen / 2018

Do brněnské kanceláře dnes nastoupili noví studenti, Gabriela Bučková a Adam Peštál.

Gabriela nastupuje v září do 5. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky.

Adam nastupuje v září do 4. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky.

celý článek >>>

10 / srpen / 2018

Do pražské kanceláře dnes nastoupila nová studentka Kristýna Veselková. Kristýna nastupuje v září do 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky.

celý článek >>>

23 / červenec / 2018

Naše advokátní kancelář Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti s.r.o. hledá do brněnského týmu nového kolegu nebo kolegyni na pozici ADVOKÁTNÍ KONCIPIENT/KA. Jsme rychle se rozvíjející advokátní kancelář s významnou tuzemskou i zahraniční klientelou. Soustředíme se na korporátní a finanční právo, fúze a akvizice, právo IT, veřejné investice, právo nemovitostí a soudní spory. Začínající právníci u nás mají příležitost pracovat v úzké spolupráci se...

celý článek >>>

29 / červen / 2018

David Fyrbach se jako zvláštní host a přednášející podílel na semináři na téma Achmea a jeho důsledky organizované společností Deloitte France v Paříži.

celý článek >>>

13 / duben / 2018

Naše advokátní kancelář byla v prestižním mezinárodním žebříčku Legal 500 pro rok 2018 zařazena mezi doporučované firmy v oblasti TMT (technologie, média a telekomunikace). Partner kanceláře Petr Žídek se stal doporučovaným právníkem v této oblasti. Oslovení klienti ocenili zejména odborné znalosti a pragmatický a obchodní přístup našeho týmu v oblasti práva informačních technologií. Vážíme si tohoto hodnocení, které nás řadí do společnosti předních...

celý článek >>>

7 / březen / 2018

We are happy to announce that David Fyrbach and Jiri Feichtinger have participated in formulation of argumentation which was yesterday accepted by Court of Justice of European Union (“CJEU”). CJEU issued the ruling that substantially affects the relationship between EU law and BITs concluded between individual Member States. In response to question referred for a preliminary ruling by the Federal German Court in case Slovak Republic v. Achmea BV, the CJEU has declared that Article 8 of the Agreement...

celý článek >>>

16 / únor / 2018

Partner naší kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M. byl zapsán na seznam odborníku v mezinárodním rozhodčím řízení u Vídeňského mezinárodního rozhodčího centra (VIAC)

celý článek >>>

9 / leden / 2018

Partner naší kanceláře Mgr. David Fyrbach LL.M. se stal rozhodcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

celý článek >>>

1 / listopad / 2017

Do znojemské kanceláře dnes nastoupil nový koncipient Mgr. Ing. Ondřej Procházka. Ondra je absolventem Právnické fakulty a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky.

celý článek >>>

25 / říjen / 2017

Do pražské kanceláře včera nastoupila nová koncipientka, Mgr. Kateřina Večeřová. Katka je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a hovoří anglicky a španělsky.

celý článek >>>

25 / říjen / 2017

Do brněnské kanceláře dnes nastoupila nová studentka Katka Krobová. Katka je studentkou 5. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky.

celý článek >>>

16 / říjen / 2017

Do pražské kanceláře dnes nastoupil nový koncipient Mgr. Jakub Němec. Jakub vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a kromě němčiny hovoří anglicky a rusky.

celý článek >>>

16 / říjen / 2017

Ve dnech 12. až 14. října proběhl na pražském výstavišti 25. ročník mezinárodního dentálního veletrhu Pragodentu. Vzhledem k tomu, že aktuálně připravujeme právní modul pro stomatologický program XDENT (https://www.xdent.cz/), a že se dlouhodobě věnujeme právní podpoře stomatologů, nechyběla mezi vystavovateli ani naše advokátní kancelář.

Kolega Jakub Zvolánek, advokát spolupracující s naší advokátní kanceláří, navíc na této akci přednášel na téma...

celý článek >>>

9 / říjen / 2017

Do znojemské kanceláře v pátek nastoupil nový student Jan Biravský. Honza je studentem 4. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří německy a anglicky.

celý článek >>>

2 / říjen / 2017

Do pražské kanceláře dnes nastoupila nová studentka Klára Kocarová. Klára je studentkou 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky.

celý článek >>>

1 / srpen / 2017

Do brněnské kanceláře dnes nastoupil nový koncipient, Mgr. Bc. Tomáš Kočař. Tomáš je absolventem Právnické fakulty a Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, poté pracoval jeden rok jako advokátní koncipient ve Weinhold Legal. Hovoří anglicky a italsky.

celý článek >>>

1 / červen / 2017

Martin Šubrt se stává čtvrtým partnerem advokátní kanceláře Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti s.r.o. Specializuje se na bankovnictví a finanční regulaci, korporátní právo a sporovou agendu. Byl řadu let partnerem v advokátní kanceláři ROWAN LEGAL, před tím pracoval v ABN AMRO Bank a v The Royal Bank of Scotland Plc.

Martin Šubrt se v advokacii rozhodl zaměřit na oblast bankovnictví a finančních trhů. Působil jako právník v mezinárodní bance ABN AMRO Bank...

celý článek >>>

1 / březen / 2017

Do pražské kanceláře dnes nastoupil nový student Šimon Šmíd. Šimon je studentem 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky.

celý článek >>>

2 / leden / 2017

Do brněnské pobočky nastoupila nová studentka Kateřina Zabloudilová. Katka je studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky a francouzsky.

celý článek >>>

6 / prosinec / 2016

Do brněnské pobočky nastoupil nový student Jakub Pohl. Jakub je studentem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

celý článek >>>

7 / listopad / 2016

V časopise Soukromé právo byl v čísle 10/2016 publikován článek Davida Fyrbacha, partnera kanceláře, a Veroniky Zhejbalové, toho času studentky Právnické fakulty MU Brno, na téma doručování písemností ve věcech občanských a obchodních v EU.

Celý článek je k dispozici v tištěné podobě časopisu Soukromé právo, 10/2016, str. 18,19.

celý článek >>>

2 / listopad / 2016

Partner naší advokátní kanceláře David Fyrbach právě úspěšně dokončil rozdělení akciové společnosti odštěpením sloučením s dvěma společnostmi s ručením omezeným v celkové hodnotě přibližně 200 mil Kč.

 

celý článek >>>

1 / listopad / 2016

Studenti brněnských práv Veronika Zhejbalová, Matúš Kovačič a Martin Nováček si z Hongkongu přivezli nejlepší umístění z neanglicky mluvících zemí při simulované arbitráži v celosvětové soutěži ADR Mooting Competition. Veronika v naší kanceláři získávala jako studentka zkušenosti do letošního léta, Matúš u nás pracuje jako koncipient.

„Příprava na mezinárodní obchodní arbitráž vyžaduje nadprůměrnou schopnost argumentace a hromadu práce. V naší...

celý článek >>>

26 / říjen / 2016

Partner naší kanceláře David Fyrbach se stal členem mezinárodní odborné asociace Young ICCA (International Council for Commercial Arbitration). ICCA je světovou nevládní organizací, zabývající se podporou a vylepšováním rozhodčích řízení v mezinárodních obchodních sporech.

celý článek >>>

26 / říjen / 2016

Jak jsme již dříve informovali, právnickou literaturu nedávno obohatila nová publikace Společnost s ručením omezeným, kterou s Václavem Filipem napsal partner naší kanceláře David Fyrbach. Nyní přidáváme odkaz na hodnocení knihy od renomovaného autora JUDr. Jana Lasáka, Ph.D., LL.M. Celá recenze zde: http://bit.ly/2dJFRco

celý článek >>>

17 / říjen / 2016

Do pražské pobočky nastoupila nová studentka, Eliška Benediktová. Eliška je studentkou 2. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky a německy.

Po pauze se vrací student Marek Plch, student 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Marek hovoří anglicky.

celý článek >>>

17 / srpen / 2016

Právnickou literaturu obohatila nová publikace Společnost s ručením omezeným, kterou s Václavem Filipem napsal David Fyrbach. Ten nyní působí v advokátní kanceláři Feichtinger Žídek Fyrbach, která se specializuje na korporátní právo. Publikace poslouží jako praktický rádce pro všechny právní otázky, které jsou se společností s ručením omezeným spojené.

Už rozsah 616 stran dává tušit, že právní problematika je v oblasti „eseróček“ velmi obsáhlá.

celý článek >>>

21 / červenec / 2016

Do brněnské pobočky dnes nastoupila nová studentka Lucie Morkusová. Lucie je studentkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a má za sebou několik pracovních zahraničních pobytů v USA a Německu.

celý článek >>>

27 / červen / 2016

Partner naší advokátní kanceláře Petr Žídek se vyjádřil pro časopis FAKTOR S dne 23. června k myšlence vystoupení České republiky z EU, tzv. czexitu.

Celý text je k dispozici v tištěné podobě časopisu FAKTOR S, 23. 6. 2016, str. 6.

celý článek >>>

15 / červen / 2016

Do brněnské pobočky naší advokátní kanceláře byl přijat  na pozici advokátního koncipienta  Matěj Říčánek. Matěj je absolventem  Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a má za sebou studijní zahraniční pobyty v USA a Velké Británii. V roce 2013 zakončil titulem Bc. studium na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v oboru finance a účetnictví.

celý článek >>>

14 / červen / 2016

Partner naší advokátní kanceláře Petr Žídek se vyjádřil pro časopis TÝDEN dne 13. června pro rubriku Byznys k novému zákonu o spotřebitelském úvěru. Výtah z článku je dostupný k nahlédnutí pod následujícím odkazem: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/velka-uverova-revoluce-zmizi-vetsina-firem-i-obri-sankce_386878.html .

Celý text v tištěné podobě časopisu TÝDEN, 13. 6. 2016, str. 44, sekce Ekonomika.

celý článek >>>

11 / květen / 2016

Do pražské pobočky nastoupil nový koncipient, Mgr. Zbyněk Pochmon. Zbyněk před více než rokem ukončil Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a po roční zkušenosti na pozici firemního právníka ve stavební společnosti nastupuje k nám. Zbyněk má zkušenosti především se stavebním právem a veřejnými zakázkami, ale bude se věnovat generální praxi. Kromě angličtiny hovoří částečně německy.

celý článek >>>

15 / duben / 2016

Do znojemské pobočky naší kanceláře nastoupil nový student Martin Šufajzl. Martin je studentem čtvrtého ročníku Univerzity Palackého v Olomouci.

celý článek >>>

8 / duben / 2016

Do pražské pobočky naší kanceláře nastoupil nový student Matúš Kovačič. Matúš je studentem posledního ročníku Právnické fakulty v Brně. Má za sebou několik pracovních zahraničních pobytů a studijní pobyt na Helsinské univerzitě ve Finsku.

celý článek >>>

30 / říjen / 2015

V čísle 9 a 10 měsíčníku Rekodifikace & praxe vyšel článek s názvem Nová pravidla střetu zájmů v obchodních korporacích, jehož spoluautorem je společník naší kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M.

celý článek >>>

30 / říjen / 2015

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře byl přijat  na pozici advokátního koncipienta  Ondřej Staněk. Ondřej je absolventem  Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a má za sebou roční stáž na Univerzitě v Kodani. V naší kanceláři není žádným nováčkem, ale navazuje na svoji právní praxi, kterou u nás vykonával od března letošního roku.

celý článek >>>

20 / duben / 2015

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře nastoupila nová advokátní asistentka  Dominika Figelová. Dominika  je studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a má za sebou roční studentský pobyt v Austrálii.

celý článek >>>

31 / březen / 2015

Dnešní článek uveřejněný na webu aktualne.cz - Na růstu franku prodělali miliony. Zaplaťte, tlačí teď banka. Celý článek nalezenete na: http://bit.ly/1aej7Ah...

celý článek >>>

20 / březen / 2015

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře nastoupil nový advokátní asistent Ondřej Staněk. Ondřej je studentem 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a má za sebou roční stáž na Univerzitě v Kodani.

celý článek >>>

24 / únor / 2015

Od února s námi začala spolupracovat advokátka Mgr. Hedvika Kvíčerová, LLM. Hedvika vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Je absolventkou právnické fakulty University of Technology v Sydney, kde získala titul LLM. Má za sebou praxi v mezinárodních advokátních kancelářích, její specializací je korporátní právo a rovněž je odborníkem v nemovitostech a stavebním právu. Nyní se vrací zpět po mateřské dovolené a k zastižení bude v pražské pobočce naší kanceláře.

celý článek >>>

5 / únor / 2015

V souvislosti s převzetím právního zastoupení poškozených klientů SAXO bank se o nás píše nejen v tuzemském tisku, ale i v Dánsku a na Slovensku.

 http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/343971-saxo-bank-hrozi-stovkam-klientov-sudom/

http://www.jv.dk/artikel/1932809:Business--Saxo-Bank-kunder-angriber-fra-hele-Europa

http://byznys.ihned.cz/c1-63455360-saxo-bank-chce-po-stovkach-ceskych-klientu-milionove-nahrady

celý článek >>>

29 / leden / 2015

Advokát Mgr. David Fyrbach, LL.M. převzal zastoupení některých poškozených klientů  SAXO BANK  a poskytuje jim odborné právní poradenství. Více se dočtete přímo na webu: http://www.hromadnezaloby.cz/detail-zaloby/33-saxo-bank...

celý článek >>>

14 / květen / 2014

Ústavní soud shodně s naším vyjádřením odmítl ústavní stížnost proti vydání rozsudku pro zmeškání. Ústavní soud se tím odchýlil od svého rozhodnutí I. ÚS 2656/12 ze dne 7.5.2013 a vyjádřil názor, že vydání kontumačního rozsudku je při splnění zákonných podmínek na místě bez ohledu na předcházející písemnou aktivitu žalovaného. 

celý článek >>>

5 / květen / 2014

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře nastoupil nový advokátní asistent Martin Lehocký. Martin je studentem 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

celý článek >>>

11 / duben / 2014

Od začátku dubna tohoto roku vedeme rubriku právních rad na internetovém portálu Archspace.cz, který se zaměřuje na moderní architekturu a stavebnictví. Cílem rubriky je informovat nejen odbornou veřejnost o aktuálních otázkách z oblasti stavebního práva a práva nemovitostí.

celý článek >>>

1 / březen / 2014

Na pozici advokátního koncipienta v brněnské pobočce naší advokátní kanceláře nastoupil Mgr. Jakub Zvolánek. Jakub absolvoval pražskou právnickou fakultu a přišel k nám po čtyřech letech praxe v jedné z největších tuzemských právních firem. V minulosti se věnoval zejména právu veřejných zakázek a problematice veřejné dopravy.

celý článek >>>

1 / únor / 2014

Od 1. 2. 2014 naše advokátní kancelář upevnila své působení v Praze otevřením stálé pobočky. Zřízení trvalého zastoupení v hlavním městě je dalším krokem k naplnění naší strategie poskytovat špičkové právní služby pro náročnou klientelu. Novou pobočku naleznete v blízkosti Václavského náměstí na adrese Římská 12. Vedením pobočky byl pověřen společník kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M.

celý článek >>>

20 / leden / 2014

Naše advokátní kancelář pověřila vedením agendy veřejných zakázek a PPP (public private partnership) Mgr. Jakuba Stránského. Jakub je expertem v oblasti veřejných investic a spoluautorem předního komentáře k aktuálnímu zákonu o veřejných zakázkách. Veřejným zakázkám se ve své praxi věnuje dlouhodobě a podílel se rovněž na realizaci významných PPP projektů. Jeho příchodem naše advokátní kancelář posílila svoji pozici mezi špičkovými poradenskými společnostmi v oblasti veřejného...

celý článek >>>

9 / leden / 2014

Společník advokátní kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M. byl zapsán do seznamu rozhodců London Court of International Arbitration. LCIA se sídlem v Londýně je jednou z předních mezinárodních institucí pro řešení obchodních sporů prostřednictvím arbitráže, mediace a dalších metod ADR (alternative dispute resolution).

celý článek >>>

1 / leden / 2014

Webová prezentace naší advokátní kanceláře získala novou podobu. Nyní naleznete na jednom místě informace o odborném zaměření kanceláře a našich právníků, naplánujete cestu do některé z našich poboček nebo se přihlásíte k odběru novinek. Stránky jsou optimalizovány i pro většinu mobilních zařízení.

celý článek >>>

1 / leden / 2014

Od Nového roku jsme brněnskou pobočku naší advokátní kanceláře přestěhovali na novou adresu na tř. Kpt. Jaroše 13. Nové prostory naleznete v centru města v sousedství Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Naším cílem je vytvořit reprezentativní prostor, který poskytne zázemí pro jednání s klienty i pro rostoucí tým našich právníků. Adresa brněnské pobočky se zároveň stala novým zapsaným sídlem advokátní kanceláře.

celý článek >>>