CZ I EN I DE

1 / listopad / 2017

Do znojemské kanceláře dnes nastoupil nový koncipient, Mgr. Ing. Ondřej Procházka. Ondra je absolventem Právnické fakulty a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky.

celý článek >>>

25 / říjen / 2017

Do pražské kanceláře včera nastoupila nová koncipientka, Mgr. Kateřina Večeřová. Katka je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a hovoří anglicky a španělsky.

celý článek >>>

25 / říjen / 2017

Do brněnské kanceláře dnes nastoupila nová studentka Katka Krobová. Katka je studentkou 5. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky.

celý článek >>>

16 / říjen / 2017

Do pražské kanceláře dnes nastoupil nový koncipient Mgr. Jakub Němec. Jakub vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a kromě němčiny hovoří anglicky a rusky.

celý článek >>>

16 / říjen / 2017

Ve dnech 12. až 14. října proběhl na pražském výstavišti 25. ročník mezinárodního dentálního veletrhu Pragodentu. Vzhledem k tomu, že aktuálně připravujeme právní modul pro stomatologický program XDENT (https://www.xdent.cz/), a že se dlouhodobě věnujeme právní podpoře stomatologů, nechyběla mezi vystavovateli ani naše advokátní kancelář.

Kolega Jakub Zvolánek, advokát spolupracující s naší advokátní kanceláří, navíc na této akci přednášel na téma...

celý článek >>>

9 / říjen / 2017

Do znojemské kanceláře v pátek nastoupil nový student Jan Biravský. Honza je studentem 4. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří německy a anglicky.

celý článek >>>

2 / říjen / 2017

Do pražské kanceláře dnes nastoupila nová studentka Klára Kocarová. Klára je studentkou 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky.

celý článek >>>

1 / srpen / 2017

Do brněnské kanceláře dnes nastoupil nový koncipient, Mgr. Bc. Tomáš Kočař. Tomáš je absolventem Právnické fakulty a Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, poté pracoval jeden rok jako advokátní koncipient ve Weinhold Legal. Hovoří anglicky a italsky.

celý článek >>>

1 / červen / 2017

Martin Šubrt se stává čtvrtým partnerem advokátní kanceláře Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti s.r.o. Specializuje se na bankovnictví a finanční regulaci, korporátní právo a sporovou agendu. Byl řadu let partnerem v advokátní kanceláři ROWAN LEGAL, před tím pracoval v ABN AMRO Bank a v The Royal Bank of Scotland Plc.

Martin Šubrt se v advokacii rozhodl zaměřit na oblast bankovnictví a finančních trhů. Působil jako právník v mezinárodní bance ABN AMRO Bank...

celý článek >>>

1 / březen / 2017

Do pražské kanceláře dnes nastoupil nový student Šimon Šmíd. Šimon je studentem 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky.

celý článek >>>

2 / leden / 2017

Do brněnské pobočky nastoupila nová studentka Kateřina Zabloudilová. Katka je studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity a hovoří anglicky a francouzsky.

celý článek >>>

6 / prosinec / 2016

Do brněnské pobočky nastoupil nový student Jakub Pohl. Jakub je studentem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

celý článek >>>

7 / listopad / 2016

V časopise Soukromé právo byl v čísle 10/2016 publikován článek Davida Fyrbacha, partnera kanceláře, a Veroniky Zhejbalové, toho času studentky Právnické fakulty MU Brno, na téma doručování písemností ve věcech občanských a obchodních v EU.

Celý článek je k dispozici v tištěné podobě časopisu Soukromé právo, 10/2016, str. 18,19.

celý článek >>>

2 / listopad / 2016

Partner naší advokátní kanceláře David Fyrbach právě úspěšně dokončil rozdělení akciové společnosti odštěpením sloučením s dvěma společnostmi s ručením omezeným v celkové hodnotě přibližně 200 mil Kč.

 

celý článek >>>

1 / listopad / 2016

Studenti brněnských práv Veronika Zhejbalová, Matúš Kovačič a Martin Nováček si z Hongkongu přivezli nejlepší umístění z neanglicky mluvících zemí při simulované arbitráži v celosvětové soutěži ADR Mooting Competition. Veronika v naší kanceláři získávala jako studentka zkušenosti do letošního léta, Matúš u nás pracuje jako koncipient.

„Příprava na mezinárodní obchodní arbitráž vyžaduje nadprůměrnou schopnost argumentace a hromadu práce. V naší...

celý článek >>>

26 / říjen / 2016

Partner naší kanceláře David Fyrbach se stal členem mezinárodní odborné asociace Young ICCA (International Council for Commercial Arbitration). ICCA je světovou nevládní organizací, zabývající se podporou a vylepšováním rozhodčích řízení v mezinárodních obchodních sporech.

celý článek >>>

26 / říjen / 2016

Jak jsme již dříve informovali, právnickou literaturu nedávno obohatila nová publikace Společnost s ručením omezeným, kterou s Václavem Filipem napsal partner naší kanceláře David Fyrbach. Nyní přidáváme odkaz na hodnocení knihy od renomovaného autora JUDr. Jana Lasáka, Ph.D., LL.M. Celá recenze zde: http://bit.ly/2dJFRco

celý článek >>>

17 / říjen / 2016

Do pražské pobočky nastoupila nová studentka, Eliška Benediktová. Eliška je studentkou 2. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hovoří anglicky a německy.

Po pauze se vrací student Marek Plch, student 5. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Marek hovoří anglicky.

celý článek >>>

17 / srpen / 2016

Právnickou literaturu obohatila nová publikace Společnost s ručením omezeným, kterou s Václavem Filipem napsal David Fyrbach. Ten nyní působí v advokátní kanceláři Feichtinger Žídek Fyrbach, která se specializuje na korporátní právo. Publikace poslouží jako praktický rádce pro všechny právní otázky, které jsou se společností s ručením omezeným spojené.

Už rozsah 616 stran dává tušit, že právní problematika je v oblasti „eseróček“ velmi obsáhlá.

celý článek >>>

21 / červenec / 2016

Do brněnské pobočky dnes nastoupila nová studentka Lucie Morkusová. Lucie je studentkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a má za sebou několik pracovních zahraničních pobytů v USA a Německu.

celý článek >>>

27 / červen / 2016

Partner naší advokátní kanceláře Petr Žídek se vyjádřil pro časopis FAKTOR S dne 23. června k myšlence vystoupení České republiky z EU, tzv. czexitu.

Celý text je k dispozici v tištěné podobě časopisu FAKTOR S, 23. 6. 2016, str. 6.

celý článek >>>

15 / červen / 2016

Do brněnské pobočky naší advokátní kanceláře byl přijat  na pozici advokátního koncipienta  Matěj Říčánek. Matěj je absolventem  Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a má za sebou studijní zahraniční pobyty v USA a Velké Británii. V roce 2013 zakončil titulem Bc. studium na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v oboru finance a účetnictví.

celý článek >>>

14 / červen / 2016

Partner naší advokátní kanceláře Petr Žídek se vyjádřil pro časopis TÝDEN dne 13. června pro rubriku Byznys k novému zákonu o spotřebitelském úvěru. Výtah z článku je dostupný k nahlédnutí pod následujícím odkazem: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/velka-uverova-revoluce-zmizi-vetsina-firem-i-obri-sankce_386878.html .

Celý text v tištěné podobě časopisu TÝDEN, 13. 6. 2016, str. 44, sekce Ekonomika.

celý článek >>>

11 / květen / 2016

Do pražské pobočky nastoupil nový koncipient, Mgr. Zbyněk Pochmon. Zbyněk před více než rokem ukončil Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a po roční zkušenosti na pozici firemního právníka ve stavební společnosti nastupuje k nám. Zbyněk má zkušenosti především se stavebním právem a veřejnými zakázkami, ale bude se věnovat generální praxi. Kromě angličtiny hovoří částečně německy.

celý článek >>>

15 / duben / 2016

Do znojemské pobočky naší kanceláře nastoupil nový student Martin Šufajzl. Martin je studentem čtvrtého ročníku Univerzity Palackého v Olomouci.

celý článek >>>

8 / duben / 2016

Do pražské pobočky naší kanceláře nastoupil nový student Matúš Kovačič. Matúš je studentem posledního ročníku Právnické fakulty v Brně. Má za sebou několik pracovních zahraničních pobytů a studijní pobyt na Helsinské univerzitě ve Finsku.

celý článek >>>

30 / říjen / 2015

V čísle 9 a 10 měsíčníku Rekodifikace & praxe vyšel článek s názvem Nová pravidla střetu zájmů v obchodních korporacích, jehož spoluautorem je společník naší kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M.

celý článek >>>

30 / říjen / 2015

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře byl přijat  na pozici advokátního koncipienta  Ondřej Staněk. Ondřej je absolventem  Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a má za sebou roční stáž na Univerzitě v Kodani. V naší kanceláři není žádným nováčkem, ale navazuje na svoji právní praxi, kterou u nás vykonával od března letošního roku.

celý článek >>>

20 / duben / 2015

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře nastoupila nová advokátní asistentka  Dominika Figelová. Dominika  je studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a má za sebou roční studentský pobyt v Austrálii.

celý článek >>>

31 / březen / 2015

Dnešní článek uveřejněný na webu aktualne.cz - Na růstu franku prodělali miliony. Zaplaťte, tlačí teď banka. Celý článek nalezenete na: http://bit.ly/1aej7Ah...

celý článek >>>

20 / březen / 2015

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře nastoupil nový advokátní asistent Ondřej Staněk. Ondřej je studentem 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a má za sebou roční stáž na Univerzitě v Kodani.

celý článek >>>

24 / únor / 2015

Od února s námi začala spolupracovat advokátka Mgr. Hedvika Kvíčerová, LLM. Hedvika vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Je absolventkou právnické fakulty University of Technology v Sydney, kde získala titul LLM. Má za sebou praxi v mezinárodních advokátních kancelářích, její specializací je korporátní právo a rovněž je odborníkem v nemovitostech a stavebním právu. Nyní se vrací zpět po mateřské dovolené a k zastižení bude v pražské pobočce naší kanceláře.

celý článek >>>

5 / únor / 2015

V souvislosti s převzetím právního zastoupení poškozených klientů SAXO bank se o nás píše nejen v tuzemském tisku, ale i v Dánsku a na Slovensku.

 http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/343971-saxo-bank-hrozi-stovkam-klientov-sudom/

http://www.jv.dk/artikel/1932809:Business--Saxo-Bank-kunder-angriber-fra-hele-Europa

http://byznys.ihned.cz/c1-63455360-saxo-bank-chce-po-stovkach-ceskych-klientu-milionove-nahrady

celý článek >>>

29 / leden / 2015

Advokát Mgr. David Fyrbach, LL.M. převzal zastoupení některých poškozených klientů  SAXO BANK  a poskytuje jim odborné právní poradenství. Více se dočtete přímo na webu: http://www.hromadnezaloby.cz/detail-zaloby/33-saxo-bank...

celý článek >>>

14 / květen / 2014

Ústavní soud shodně s naším vyjádřením odmítl ústavní stížnost proti vydání rozsudku pro zmeškání. Ústavní soud se tím odchýlil od svého rozhodnutí I. ÚS 2656/12 ze dne 7.5.2013 a vyjádřil názor, že vydání kontumačního rozsudku je při splnění zákonných podmínek na místě bez ohledu na předcházející písemnou aktivitu žalovaného. 

celý článek >>>

5 / květen / 2014

Do pražské pobočky naší advokátní kanceláře nastoupil nový advokátní asistent Martin Lehocký. Martin je studentem 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

celý článek >>>

11 / duben / 2014

Od začátku dubna tohoto roku vedeme rubriku právních rad na internetovém portálu Archspace.cz, který se zaměřuje na moderní architekturu a stavebnictví. Cílem rubriky je informovat nejen odbornou veřejnost o aktuálních otázkách z oblasti stavebního práva a práva nemovitostí.

celý článek >>>

1 / březen / 2014

Na pozici advokátního koncipienta v brněnské pobočce naší advokátní kanceláře nastoupil Mgr. Jakub Zvolánek. Jakub absolvoval pražskou právnickou fakultu a přišel k nám po čtyřech letech praxe v jedné z největších tuzemských právních firem. V minulosti se věnoval zejména právu veřejných zakázek a problematice veřejné dopravy.

celý článek >>>

1 / únor / 2014

Od 1. 2. 2014 naše advokátní kancelář upevnila své působení v Praze otevřením stálé pobočky. Zřízení trvalého zastoupení v hlavním městě je dalším krokem k naplnění naší strategie poskytovat špičkové právní služby pro náročnou klientelu. Novou pobočku naleznete v blízkosti Václavského náměstí na adrese Římská 12. Vedením pobočky byl pověřen společník kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M.

celý článek >>>

20 / leden / 2014

Naše advokátní kancelář pověřila vedením agendy veřejných zakázek a PPP (public private partnership) Mgr. Jakuba Stránského. Jakub je expertem v oblasti veřejných investic a spoluautorem předního komentáře k aktuálnímu zákonu o veřejných zakázkách. Veřejným zakázkám se ve své praxi věnuje dlouhodobě a podílel se rovněž na realizaci významných PPP projektů. Jeho příchodem naše advokátní kancelář posílila svoji pozici mezi špičkovými poradenskými společnostmi v oblasti veřejného...

celý článek >>>

9 / leden / 2014

Společník advokátní kanceláře Mgr. David Fyrbach, LL.M. byl zapsán do seznamu rozhodců London Court of International Arbitration. LCIA se sídlem v Londýně je jednou z předních mezinárodních institucí pro řešení obchodních sporů prostřednictvím arbitráže, mediace a dalších metod ADR (alternative dispute resolution).

celý článek >>>

1 / leden / 2014

Webová prezentace naší advokátní kanceláře získala novou podobu. Nyní naleznete na jednom místě informace o odborném zaměření kanceláře a našich právníků, naplánujete cestu do některé z našich poboček nebo se přihlásíte k odběru novinek. Stránky jsou optimalizovány i pro většinu mobilních zařízení.

celý článek >>>

1 / leden / 2014

Od Nového roku jsme brněnskou pobočku naší advokátní kanceláře přestěhovali na novou adresu na tř. Kpt. Jaroše 13. Nové prostory naleznete v centru města v sousedství Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Naším cílem je vytvořit reprezentativní prostor, který poskytne zázemí pro jednání s klienty i pro rostoucí tým našich právníků. Adresa brněnské pobočky se zároveň stala novým zapsaným sídlem advokátní kanceláře.

celý článek >>>