Nemovitosti
a stavební právo

Výstavba, pronájem komerčních budov nebo prodej zemědělských pozemků? Smluvně ochráníme kupující i prodávající stranu.

PROFIL KLIENTA

Pomůžeme vám předejít celé řadě
komplikací v budoucnu

Řešíte soukromé záležitosti, nebo
zakládáte SVJ?

Chystáte se kupovat, prodávat, budovat nebo pronajímat? Dům nejspíš stavíte jednou, maximálně dvakrát za život. Pronajmout svůj stávající domov někomu dalšímu je také velký krok. Jsme tu, ať už vás čeká jakékoli rozhodnutí, které se týká nemovitostí či jejich výstavby.
Zakládáte SVJ a dělíte svůj dům na jednotky? Dobře sepsaná smlouva, prohlášení vlastníka nebo stanovy společenství vlastníků vás mohou ušetřit celé řady nepříjemností, na které nyní jen těžko pomyslíte.

Hledáte právníky, kteří se orientují
ve vašem byznysu?

Máme stabilní klientskou základnu, které poskytujeme různorodý právní servis. Od nákupu budov či pozemků přes pronájem až po přípravu smluv a financování ve chvíli, kdy staví novou továrnu, strojní halu, hotel, vinařský nebo zemědělský závod, provozovnu či kanceláře. Mezi naše klienty patří také lokální developeři. Věnujeme se různým průřezovým tématům veřejným zakázkám, PPP projektům nebo sporové agendě. Máme zkušenosti z ČR i zahraničí s projekty v řádu od desítek milionů do miliard korun.

Podnikáte v oboru a potřebujete mít
vše v pořádku?

Spolupracujeme se stavebními firmami, které ve svém oboru odvádějí skvělou práci a totéž očekávají od svých zákazníků a subdodavatelů. Právní podporu zahrnují vzorové smlouvy se subdodavateli, vzorové smlouvy o dílo nebo revize změn.

Snadno se zařadíte do profilu
našeho klienta?

  • Výrobní firmy 

  • Stavební firmy

  • Lokální developeři

  • SVJ a bytová družstva

SLUŽBY V RÁMCI SPECIALIZACE

Právní služby pro fyzické osoby, SVJ
a bytová družstva

Koupě bytu nebo domu

Kupujete nebo prodáváte? Pohlídat si všechny podmínky, zkontrolovat vady… je téměř nemožné. Standardní vzor kupní smlouvy vaše zájmy ve většině případů neochrání. Nechte si sestavit smlouvu na míru, která řeší všechna specifika. Dobrý právník vás upozorní, na co si dát pozor v případě odpovědnosti za vady, zástavy a financování. 

Pronájem nemovitosti

Jste vlastníci a chystáte se pronajímat dům, byt nebo nebytový prostor? Připravujeme vzorové smlouvy a navrhujeme podmínky, které zohledňují právě vaši situaci. Radíme v případě konfliktů při nedodržení podmínek. Patří sem i téma sídla podnikání a nejrůznějších výjimek. 

Stavba nebo rekonstrukce 

Založení bytového družstva nebo SVJ 

Stavíte na klíč, částečně svépomocí nebo chcete rekonstruovat dům? Jsme tu, když potřebujete vyřešit i nestandardní podmínky – například věcné břemeno, situaci s okolními vlastníky pozemku nebo třeba společný příjezd. Konzultujeme vzorové smlouvy od stavebních firem – abyste měli jistotu, co podepisujete. Poradíme vám, co si ve smlouvě ohlídat, jak je to se zodpovědností za dílo a na čem se nevyplatí šetřit.  

Sestavíme všechny klíčové dokumenty pro chod družstva tak, aby odpovídaly dané nemovitosti a potřebám vlastníků. Poskytujeme podporu ohledně vlastnických a jiných práv, povinností a odpovědnosti. Jsme tu, když řešíte spory nebo zastupování před soudem. 

SLUŽBY V RÁMCI SPECIALIZACE

Právní podpora pro podnikatele a firmy

Koupě nebo pronájem obchodních prostor

Koupit nebo pronajmout? jaké jsou možnosti, jaká jsou rizika? A co to znamená pro nájemní smlouvy a jejich plnění? Jsme schopni posoudit různé varianty a přijít s řešením, které reflektuje potřeby a život společnosti. Ať už jsou to finanční leasingy, využívání prostor typu shell & core nebo podmínky dlouhodobých pronájmů obecně.

Smlouvy na klíč

Rozšiřujete výrobu, stavíte, inovujete. To s sebou nese zátěž v podobě integrace jednotlivých subdodavatelů – typicky stavební firmy, dodavatele technologického řešení a celé řady dalších. Máme bohaté zkušenosti s (přeshraničním) vyjednáváním a slazováním smluv tak, aby naši klienti předešli případným soudním sporům ohledně (ne)plnění smluvních podmínek.

Prodej majetku

Generační obměna ve vedení, restrukturalizace společnosti nebo kompletní prodej? Nemovitý majetek je úzce navázaný na život a jednotlivé etapy společnosti. I díky naší mezioborové specializaci jsme schopni posoudit a poradit, která z možností bude pro vás v dané chvíli ta nejvhodnější. A provést vás úspěšně celým procesem. 

Právní servis pro developery

Spolupracujeme s klienty, kteří plánují výstavbu a realizují městské rezidenční čtvrti s rodinnými domy a byty. Zajišťujeme pro ně smluvní dokumentaci, licenční a plánovací smlouvy s obcemi, nastavení vztahů v rámci projektu nebo věcná břemena na nemovitostech.

SLUŽBY V RÁMCI SPECIALIZACE

Spory a vymáhání pohledávek

Vady nemovitostí 

Nejčastější oblast, kterou pro naše klienty řešíme. Obrací se na nás kupující, prodávající i zhotovitelé. Až 80 % případů by šlo předejít, kdyby smlouvu chystal advokát přímo pro ně. 

Spory o vlastnictví

ČR jako jedna z prvních zemí měla veřejně a takřka neomezeně přístupnou digitální podobu katastru nemovitostí a obchodního rejstříku. To s sebou nese celou řadu výhod, ale i nevýhod. Často řešíme spory u pozemků a nemovitostí, které vyplývají ze změn či nejasností v minulosti. 

Vymáhání pohledávek 

Vypořádání po rozvodu a spoluvlastnicví

Nezaplacené faktury, spory a reklamace. Rekonstrukce nebo stavba jakékoliv nemovitosti je vcelku živelný proces, během kterého se toho děje opravdu hodně. Řešíme nejrůznější spory související s vymáháním pohledávek.

Společné jmění manželů a majetkové vypořádání po rozvodu. Spory, které zasahují zároveň do podnikatelské činnosti. Spory o hranice pozemků. Řešení sporů mezi spoluvlastníky. Podobných sporů je celá řada. Bývají komplikované, náročné… a když to jde, snažíme se je s klienty řešit i mimosoudním způsobem.

Nemovitostem a stavebnímu právu
se věnujeme 20+ let

Oblasti nemovitostí se věnuje zakládající člen kanceláře Richard Feichtinger se svým týmem. Richard do této oblasti vnáší bohaté a dlouholeté zkušenosti ze spolupráce s leasingovými společnostmi a bankami, ve své praxi systematicky využívá také kompetence mediátora

Tým, který se věnuje nemovitostem a souvisejícím tématům, má za sebou celou řadu velkých a komplexních transakcí, při kterých spolupracuje s experty v ČR i zahraničí. Pobočka kanceláře ve Znojmě má dlouhodobě zvučné jméno a dobré vztahy s kolegy v sousedním Rakousku.

Čím aktuálně žijeme?

Vedli jsme přeshraniční přeměnu společností ve skupině Boltjes Group z Holandska do České republiky

Vedli jsme přeshraniční přeměnu společností ve skupině Boltjes Group z Holandska do České republiky

Transakci, která dohromady trvala téměř rok a půl a v českém prostředí je spíše raritou, vedl trojčlenný tým ve složení David Fyrbach, Iva Horáčková a Gabriela Bučková.

Zastřešili jsme joint venture transakci mezi Grand IT a EUROMEDIA GROUP, kteří na knižní trh přináší BookUP

Zastřešili jsme joint venture transakci mezi Grand IT a EUROMEDIA GROUP, kteří na knižní trh přináší BookUP

Transakce byla úspěšně završena i díky kvalitní právní podpoře Davida Fyrbacha, partnera Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti, a advokátky kanceláře Ivy Horáčkové, která má expertízu na právo obchodních korporací a M&A, duševní vlastnictví a IT právo.

Dokončili jsme management buy-out pro GPD a.s., předního distributora pneumatik v ČR a SR

Dokončili jsme management buy-out pro GPD a.s., předního distributora pneumatik v ČR a SR

Úspěšné transakci v hodnotě 200 milionů korun předcházelo 9 měsíců příprav a zevrubné strukturování nabídky. Díky sjednanému akvizičního úvěru, následnému přerozdělení akcií a také proměně managementu vstupuje GPD Holding do další byznysové éry.