Zastřešili jsme joint venture transakci mezi Grand IT a EUROMEDIA GROUP, kteří na knižní trh přináší BookUP

Advokátní kancelář FEICHTINGER ŽÍDEK FYRBACH poskytla komplexní právní poradenství v souvislosti joint venture Grand IT a skupiny EUROMEDIA GROUP, která je součástí portfolia Rockaway Capital. Nově vzniklý e-commerce projekt BookUP se zaměřuje na správu a distribuci audioknih, e-knih a dalších produktů z oblasti e-contentu.

Transakce byla úspěšně završena i díky kvalitní právní podpoře Davida Fyrbacha, partnera Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti, a advokátky kanceláře Ivy Horáčkové, která má expertízu na právo obchodních korporací a M&A, duševní vlastnictví a IT právo. Tým AKFŽ ve spolupráci s Petrem Doubravou z EUROMEDIA GROUP pomohl vyřešit právní i obchodní úskalí projektu a transakci dovedli do úspěšného konce.

David Fyrbach byl pro nás pro všechny důstojným průvodcem napříč celým procesem. Jeho zkušenosti, kontakty na přidružené experty a také rychlost, jakou byl schopný navnímat problematiku, vedly k úspěšnému nastavení parametrů dohod mezi oběma subjekty. Cením si také přístupu advokátky Ivy Horáčkové. Díky její empatii, píli a mravenčí práci jsme se neustále hýbali kupředu.

Petr Řičánek
Ředitel pro obchodní produktový rozvoj ve společnosti Grand IT s.r.o.

BookUP propojuje dlouholeté zkušenosti společnosti Grand IT, která se zabývá vývojem softwaru pro správu a distribuci e-contentu, a EUROMEDIA GROUP jakožto nejsilnějšího podnikatele na knižním trhu ČR. Projekt aspiruje na pozici partnera číslo jedna předních nakladatelských domů a jejich prodejních míst.